0 222 222 16 36
iletisim@kantarcilar.com.tr

Kantarcılar Ölçü Aletleri Muayene Servisi

04 Eylül 2013 tarihli 28755 nolu Resmi Gazete’de yayınlanan TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği, Otomatik Tartı Aletlerinin (Kütle belirleme, gravimetrik dolum, Kesintili toplayıcılar, Sürekli toplayıcılar, Ray kantarları, CheckWeigher, CatchWeigher vb.), Tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin, I. ve II. sınıf(Kuyumcu, Eczacı hassas terazileri vb.) otomatik olmayan tartı aletlerinin periyodik muayenesi ve tamir sonrası muayenesi Yetkili Muayene Servislerine devredilmiştir.

Bu bağlamda Eskişehir Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisi Kantarcılar firmamız 2016 yılında kurulmuş, gerekli eğitimleri almış ve standartları sağlayarak 24.12.2016 tarihinde YMS-26-004 numarası ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yetkilendirilmiştir.

Güvenilir ve Yasal Ölçü Aleti

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre üzerinden Alım ve Satım ilemleri yapılan, ticari ilişkilerde kullanılan tartı aletlerinin doğruluğunun kontrol edilip, ayarlarının yapılmış olması ve mühürlenmesi gerekmektedir. Piyasaya arz edilen ilgili tartı aletlerinin her iki yılda bir Periyodik muayenesinin ve tamir sonrası muayenesinin TARTI  ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği yapılması gerekmektedir. Zamanında yapılmayan tartı aletlerine 2019 yılı için 2.100,00 TL idari para cezası uygulanmakta ve cihaza el konulmaktadır. İlgili kanun ve yönetmelikleri Dökümanlar sekmesinde bulabilirsiniz.

Kimler Bu Kontrolü Yapabilir?

YMS kuruluşları TSE-HYB-K-298 normuna göre sertifikalandırılmış bir kalite sistemine sahip olmalı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yetkilendirilerek sertifikalandırılmalıdır ve bağımsız olmalıdır.
Kantarcılar ‘ın uzmanlık bağımsızlığını garantilenmiş olup, ilgili ölçü aletlerinizin muayene işlemlerini yerine getirebilir.

Etiketler

Eskişehir Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisi - Tüm hakları saklıdır. © 2016
Eskişehir Web Tasarım