0 222 222 16 36
iletisim@kantarcilar.com.tr

2019 Yılı Barkodlu Terazilerin Muayenesi Hakkında

2019 Yılı Barkodlu Terazilerin Muayenesi Hakkında

Barkodlu terazilerin muayenesi için;

 

Bilindiği üzere marketlerde, bakkallarda, manavlarda ve kasaplarda kullanılan barkodlu terazilerin 2 yılda bir kontrollerinin yenilenmesi gerekmektedir. Buna göre tartı aletlerinin piyasaya arzından sonraki muayenelerine ilişkin usul ve esasları belirleyen “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” 20.12.2017 tarihli 30276 sayılı Resmî Gazete yayımlanmıştır.

Bu yönetmeliğe göre 2 yıllık periyodik muayenesi dolan market, bakkal, manav ve kasaplardaki barkodlu terazilerin muayene ve damga işlemleri Yetkili Servis Olan "KANTARCILAR" tarafından yapılacaktır.

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar kanununun 15. Maddesinin (c) fıkrası gereğince; Beyanname vermeyen, damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletlerini kullanan kişilerin 2.101 TL (iki bin yüz bir Türk lirası) idari para cezası ile cezalandırılacağı hususunda dikkat edilmesi önemlidir.

Ölçü ve Tartı Aletlerinin muayene ve damgalama başvuru süresi 28 Şubat 2019 Perşembe Günü mesai bitiminde sona ermektedir.

 

Hizmet Talep Formunun doldurularak çıktı alınması ve kaşelenip imzalandıktan sonra Kantarcılar firmasının elektronik posta adresine gönderilmesi ve gönderilen nüshanın firma tarafından gerekli muayene işlemleri yapılana kadar iş yerinde saklanması gerekmektedir.

 

Başvurunuz firmamıza ulaştıktan sonra, Hizmet Talep Formunda belirtmiş olduğunuz elektronik posta adresinize başvuru numarasıyla birlikte geri dönüş yapılacaktır.

Bu belgenin olası denetimlerde ibraz edilmek üzere saklanması zorunludur.

 

Hizmet talep formu için tıklayınız.

(Formu doldurduktan sonra çıktısını alarak kaşeleyip imzalayınız.)

 

Adres: Kırmızı Toprak Mahallesi Basın Şehitleri Caddesi 78/B Odunpazarı/Eskişehir

Tel: 0222 222 16 36 - 0532 393 68 87 

E-Posta: iletisim@kantarcilar.com.tr

 

Eskişehir Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisi - Tüm hakları saklıdır. © 2016
Eskişehir Web Tasarım